محافظ گستر خوزستان

هشدارهای پلیسی مربوط به اتباع خارجه
نویسنده : محافظ گستر خوزستان - ساعت ٦:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱۳
 

 

1- وارد نمودن غیر قانونی اتباع خارجی غیر مجاز به کشور جرم محسوب می شود و به اقتصاد کشور و اشتغال جوانان لطمه جدی وارد می سازد.
2-برای تهیه گذرنامه و روادید (ویزا) از طریق افراد غیر مسئول جدا خود داری نمایید.
3- در انجام داد و ستد با اتباع خارجه دقت و پس از کسب آگاهی از موضوع به این کار اقدام نمایید.
هنگامی که پلیس از شما درخواست مدارک مسافرتی و یا شناسایی دیگر می نماید حتماً پس از رویت کارت شناسایی وی اقدام به ارایه مدارک نمایید.
4- جهت اخذ روادید کشورها، حتما به سفارتخانه ها یا سر کنسولگری آن کشور مراجعه نمایید.
5- مراقب فریب قاچاقچیان انسان باشید، آنها جان و مال شما را تهدید می کنند.
6- خروج قانونی از کشور باید از طریق مرزهای رسمی کشور و پس از ممهور شدن گذرنامه به مهر خروج انجام شود. خروج غیر قانونی به هر شیوه جرم محسوب می شود.
7- قبل از ازدواج با اتباع خارجی حتماً در تهران به اداره کل امور اتباع خارجه و در شهرستانها به مدیریت اتباع خارجه مراجعه نمایید تا اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند.
8- یکی از شرایط مهم ازدواج ایرانیان با اتباع خارجی داشتن گذرنامه و اقامت معتبر می باشد و با داشتن این شرط فرزندان می توانند از امکانات آموزشی و رفاهی و... در داخل کشور بهره مند گردند.
9- ازدواج غیر قانونی با اتباع خارجی غیر مجاز هیچ ثمری جز بدنیا آوردن فرزندان بی هویت ندارد.
10- اقدام به خروج از کشور توسط شبکه های جعل و باندهای قاچاق انسان نتیجه ای جز پشیمانی و تباهی ندارد.
11-مسئولین اماکن عمومی موظفند ظرف 24 ساعت پس از ورود هر خارجی ، هویت و تاریخ ورود او را در فرمهای مخصوص اعلام ورود درج و به نزدیکترین مرجع انتظامی (کلانتری) تسلیم نمایند.
12-صاحبان یا متصدیان اماکن شخصی موظفند توقف هر خارجی را که یک شب یا بیشتر در منزل آنها به هر عنوانی اقامت نمایند را به هر وسیله ممکن به نزدیکترین مرجع انتظامی اطلاع دهند.  

   ماخذ :www.police.irr


دستگیری پنج عضو یک خانواده خارجی حین تکدی‌گری

فرمانده انتظامی رشت از دستگیری پنج عضو یک خانواده خارجی حین تکدی‌گری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش فرجام، رحیم شعبانی بعد از ظهر امروز در جلسه انتظامی گیلان با اشاره به گزارش مردمی مبنی بر تکدی‌گری یک خانواده در لشت‌نشاء اظهار کرد: ماموران انتظامی موضوع مذکور را پیگیری کردند.

وی به انتقال تکدی‌گران توسط یک خودروی وانت به بازار لشت‌نشاء اشاره کرد و افزود: تکدی‌گران با روش‌های مختلف تلاش می‌کردند حس ترحم عابران را برانگیزند.

شعبانی با بیان اینکه افراد با تکدی‌گری ارزش و قداست انسانی برای رسیدن به مقاصد شوم خود را خدشه‌دار می‌کنند، تصریح کرد: مردم با مشاهده ظاهر و ناله تکدی‌گران به این افراد کمک می‌کنند.

فرمانده انتظامی رشت بر برخورد پلیس با افرادی که بدون دلیل اذهان مردم را تشویش می‌کنند تاکید کرد و گفت: ماموران انتظامی بخش لشت‌نشاء تکدی‌گرانی را که تسلط به زبان فارسی نداشتند را دستگیر کردند.

وی سن افراد خانواد تکدی‌گر را یک، سه، پنج، 13 و 20 ساله خواند و بیان کرد: تکدی‌گران از یکی از کشورهای همسایه وارد استان گیلان شده بودند.

به گفته شعبانی، تکدی‌گران با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند و دستور خروج این افراد از طریق اداره اتباع امور خارجه استانداری گیلان صادر شده است.