رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ: مراقب جیب برها باشید

سرهنگ عباسعلی محمدیان به مهر گفت : در ایام تعطیلات با توجه به افزایش تردد شهروندان در مراکز خرید به ویژه در مناطق مرکزی شهر از قبیل محدوده بازار و استفاده شهروندان از وسایل نقلیه عمومی مترو و اتوبوس، ،عده ای از افراد از همین موضوع سوء استفاده کرده و در قالب گروه های سه یا چهار نفره و در مواردی نیز به صورت انفرادی اقدام به سرقت به شیوه جیب بری می کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر افرادی که نقش سارق اصلی و سیاه کن را در گروه های سرقت به شیوه جیب بری بر عهده دارند، غالبا افرادی نیز در گروه حضور دارند که به محض انجام سرقت توسط سارق اصلی، اقدام به دور کردن اموال مسروقه از محل سرقت می کنند تا در صورت اطلاع شهروندان از هویت سارق اصلی ، مدرکی برای اثبات ادعای خود نداشته باشند. لذا ضروری است شهروندان مراقبت های لازم را انجام دهند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: در صورت همراه داشتن وجه نقد، توصیه می شود  وجوه نقد همراه افراد به هیچ عنوان تنها در یک جیب به ویژه جیب عقب نگهداری نشود و با تقسیم کردن وجوه نقد در جیب های مختلف لباس مانع از سرقت تمامی وجوه نقد همراه خود توسط سارقین شوند.

سرهنگ محمدیان تاکید کرد: در صورت پرداخت الکترونیکی یا از طریق دستگاه پوز در فروشگاه‌ها به هیچ عنوان رمز ورودی کارت عابربانک، بر روی کارت درج نشود و در زمان پرداخت پول به شیوه الکترونیکی، به هیچ عنوان رمز کارت را با صدای بلند و در حضور سایر افراد به فروشنده اعلام نکنید ؛ توصیه پلیس آن است که رمز کارت توسط صاحب کارت ثبت و پس از انجام عملیات بانکی، رسید پرداخت پول به فروشنده تحویل داده شود.

 وی خاطر نشان کرد: برخی از گروههای جیب بر به شیوه مسافرکشی ، از اعضای زن  در گروه خود استفاده می کنند تا شهروندان اعتماد بیشتری کرده و دقت و احتیاط کمتری در نگهداری از اموال خود به ویژه وجوه نقد داخل کیف خود داشته باشند. از این رو به تمامی بانوان توصیه می شود که حضور زنان در داخل خودروهای مسافرکش شخصی به ویژه در صندلی شاگرد راننده نمی تواند دلیلی بر عدم رعایت نکات ایمنی در نگهداری اموال همراه افراد باشد

/ 0 نظر / 22 بازدید